Matka Boska płacze krwią
Dodane przez Victoria dnia Kwiecień 14 2014 12:07:35
Przy brazylijskiej ulicy postawiono figurę Matki Boskiej.Ku zdziwieniu i zaskoczeniu przechodniów, Maryja płakała krwią.

„What your eyes gonna see now, it’s not fake and not a miracle”(„To, co teraz zobaczysz, nie jest podróbką ani cudem”) – informują napisy początkowe relacji z wydarzenia. Film przedstawia reakcje ludzi, którzy przechodzili obok figury i z ciekawości przystanęli. Większość z nich patrzyła z niedowierzaniem i niezrozumieniem. Niektórzy robili zdjęcia, a inni się modlili. Jednak po chwili odsłonięta została tablica wyjaśniająca akcję: „It’s not fake and not a miracle. This is reality for many Brazilian Maria’s. Stop violence against women”(„To nie jest podróbka ani cud. To rzeczywistość wielu brazylijskich Marii. Stop przemocy wobec kobiet„). Brzmiący w tle utwór „Ave Maria” dodatkowo podnosi poczucie wzniosłości całej sytuacji. Odniesienie się do sfery sacrum, sugerowanie „świętości” kobiet, ma szczególne znaczenie w katolickiej Brazylii.

Kampania „Maria que chora” („Płacząca Maryja”) została zlecona przez Central de Atendimento à Mulher, czyli brazylijską organizację świadczącą pomoc dla kobiet. Organizacja opiekuje się szczególnie tymi, które doświadczyły przemocy domowej bądź też padły ofiarami handlu ludźmi. W centrum można uzyskać nie tylko pomoc, ale także dowiedzieć się z raportów oraz badań o sytuacji kobiet w kraju.
Link