Dzień Uchodźcy
Dodane przez Victoria dnia Czerwiec 10 2016 09:00:00


Stowarzyszanie na Rzecz Kobiet "Victoria" włącza się w działania w Dni Uchodźcy.

20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy. Co roku z powodu wojen i prześladowań oraz katastrof naturalnych swoje domy opuszczają miliony ludzi. Ale uchodźcy to nie liczby; to osoby, imiona, twarze, historie. Być może spotykasz ich na ulicy, w sklepie, może nawet w pracy czy w szkole. A może nigdy nie miałeś_aś kontaktu z uchodźcą, nie wiesz, kim jest, skąd pochodzi, dlaczego jest teraz w Polsce? Historia każdego uchodźcy jest inna.
Rozszerzona zawartość newsa


Stowarzyszanie na Rzecz Kobiet "Victoria" włącza się w działania w Dni Uchodźcy.

20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy. Co roku z powodu wojen i prześladowań oraz katastrof naturalnych swoje domy opuszczają miliony ludzi. Ale uchodźcy to nie liczby ; to osoby, imiona, twarze, historie. Być może spotykasz ich na ulicy, w sklepie, może nawet w pracy czy w szkole. A może nigdy nie miałeś_aś kontaktu z uchodźcą, nie wiesz, kim jest, skąd pochodzi, dlaczego jest teraz w Polsce? Historia każdego uchodźcy jest inna.

W dniu 20.06.2016 roku planujemy warsztaty dla dzieci z dwóch klas piątych w jednej z rzeszowskich szkół podstawowych, w tym samym dniu zapraszamy na godz.19.00 na pokaz filmowy dotyczący życia kobiet uchodźczyń w Polsce a w dniu 21 czerwca na film "Zima na Lampedusie" o godz. 18.30. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy. Po filmach zapraszamy na dyskusję na temat Dnia Uchodźcy.